MEĐUNARODNI DAN PORODICE I MEĐUNARODNI DAN MEDICINSKIH SESTARA/TEHNIČARA

U gradskom parku 16.05.2024.godine u našem gradu smo obilježili Međunarodni dan porodice i Međunarodni dan medicinskih/sestara tehničara. Ideja o spajanju obilježavanja ova dva dana proistekla je iz činjenice da medicinska sestra predstavlja prvi kontakt svakog pojedinca sa zdravstvenim sistemom, od rođenja, što je stub i osnova zdrave porodice. Kroz brojne aktivnosti smo pokušali da našim sugrađanima ukažemo na značaj zdrave porodice i pokažemo sve ono čime se bavi jedna medicinska sestra/tehničar koja je i sama dio svoje porodice. Ponosni smo i što su ove aktivnosti realizovane zajedno sa JZU Bolnica Doboj i JPU “Majke Jugović” Doboj, a istoj su se priključili i Visoka Medicinska škola u Doboju, kao i osnovne škole u našem gradu (OŠ Vuk Stefanović Karadžić, OŠ Sveti Sava).