DOM ZDRAVLJA DOBOJ OD 19. DO 22.SEPTEMBRA JE DOMAĆIN 4. SIMPOZIJUMA DOKTORA MEDICINE SA MEĐUNARODNIM UČEŠĆEM

(Tekst preuzet sa stranice RTV Doboj)

Dobojski Dom zdravlja od 19. do 22. septembra biće domaćin 4. Simpozijuma doktora medicine sa međunarodnim učešćem.

Učešće na Simpozijumu doktora medicine koji uz podršku predsjednika Republike Srpske i Gradske uprave Doboja organizuje Dom zdravlja Doboj, potvrdili su brojni doktori i to ne samo iz Srpske i Federacije BiH, već i mladi ljekari iz Velike Britanije, Bangladeša, Pakistana, Češke, Turske i Portugala. Oni će na ovom Simpozijumu razmijeniti iskustva sa kolegama te imati priliku da učestvju na radionicama za ultrazvučnu dijagnostiku štitne žlijezde i abdomena, a biće tu i nekih novina za sve učesnike.

Kroz dinamičan program i interaktivne sesije, ljekari će imati priliku istražiti i usavršiti najnovija dostignuća u medicinskoj nauci i praksi, što i jeste cilj Simpozijuma.

Dobojski Dom zdravlja pored banjalučkog jedini je koji organizuje Simpozijum doktora medicine u Republici Srpskoj.

Svečano otvaranje ovog naučnog skupa pod nazivom „Promocija znanja- prevencija bolesti“ je 19. septembra u 14 časova u hotelu „Park“, a sutradan počinju predavanja za ljekare.

Pogledajte video!