IMPLEMENTACIJA SEDME FAZE PROGRAMA “PREDŠKOLSKE USTANOVE/ŠKOLE PRIJATELJI PRAVILNE PREHRANE”

u Administrativnom centru Vlade Republike Srpske 11.06.2024. godine održana konferencija “Ishrana u cjeloživotnom ciklusu” povodom početka implementacije sedme faze Programa “Predškolske ustanove/škole prijatelji pravilne prehrane”.

Takođe su predstavljeni rezultati situacione analize istraživanja “Znanja, stavova i prakse u oblasti pružanja usluga savjetovanja o ishrani i praćenja stanja uhranjenosti na primarnom nivou zdravstvene zaštite u Republici Srpskoj”, a u zaključku istraživanja je navedeno da je neophodna standardizacija usluga, dodatna edukacija kadra, monitoring i evaluacija dostupne literature, drugačiji sistem finansiranja usluga iz ove oblasti.

Konferenciji je ispred JZU Dom zdravlja Doboj prisustvovala dr Marina Jotić Ivanović, specijalista porodične medicine.