Регионална конференција поводом Међународног дана медицинских сестара/техничара - 10.5.2019.

Међународни дан медицинских сестара/техничара се обиљежава сваке године 12. маја, на дан рођења Флоренс Најтингел, зачетнице сестринства као професије.
Интернационално вијеће медицинских сестара је одабрао тему: “Медицинске сестре глас који води- здравље за све”.
Подружница регионалног удружења медицинских сестара/техничара регије Добој у сарадњи са ЈЗУ Дом здравља Добој, била је организатор 2. по реду Регионалне конференције која се одржала 10.05.2019. године у хотелу Парк Добој.
Велико задовољство нам је било угостити медицинске сестре/техничаре наше колеге из регије Добој:

• ЈЗУ Болница Свети апостол Лука Добој
  • ЈЗУ Болница за хроничну психијатрију Модрича
  • ЈЗУ Дом здравља Дервента
  • ЈЗУ Дом здравља Босански Брод
  • ЈЗУ Дом здравља Теслић
  • ЈЗУ Дом здравља Шамац
  • ЈЗУ Дом здравља Модрича као
  • и колеге из Јзу Дом здравља Угљевик

Драго нам је што смо угостили колеге са “Института за мајку и дете“ из Београда као и представнике Одбојкашког клуба инвалида Добој, те представника Високе медицинске школе Добој.

Regionalna konferencija Regionalna konferencija Regionalna konferencija Dejan Sredić Regionalna konferencija Maja Zarić

Посебна нам је част што смо за одржавање овог скупа добили подршку од стране

• Министарства здравља и социјалне заштите
  • Представника Града Добој
  • Представника Швајцарске амбасаде – Маја Зарић - менаџерица програма и савјетница за политику сарадње
  • Представник ЈЗУ Дом здравља Добој
  • Представник ЈЗУ Болница Свети апостол Лука – директор Младен Гајић
  • Струковни синдикат медицинских сестара /техничара Републике Српске - предсједник Мирко Шербеџија
  • Представник Фондације Фами – директор Дејан Средић
  • Представник Асоцијације XY –директор Џенита Хреља Хасечић

који су својим присуством и обраћањем пружили подршку и указали нам да смо на правом путу у јачању сестринства.
Захваљујемо се свим нашим гостима а посебно менаџменту ЈЗУ Дом здравља Добој, који нам већ другу годину за редом пружају подршку у реализацији Регионалне конференције. Надамо се да смо испунили очекивања од стране наших колега у организацији овог скупа и захваљујем се свим члановима организационог одбора у реализацији исте.
Видимо се надам се и сљедеће године у Добоју.
Слађана Гојковић
предсједник подружнице медицинских сестара/техничара регије Добој